Solární kosmetika, krémy na opalování i po opalování

Nepodceňujte pobyt na sluníčku bez vhodných ochranných prostředků. Proč je důležité se před nadměrným sluněním chránit? Jednak zabráníte spálení pokožky, snížíte riziko vzniku rakoviny kůže a mimo jiné zpomalíte proces stárnutí kůže tzv. foto-ageing. Na výběr máme ze dvou základních mechanismů působení, za prvé existují přípravky obsahující látky, které škodlivé UV záření absorbují (tzv. chemické filtry) a za druhé přípravky s obsahem látek, které toto záření odráží (tzv. fyzikální filtry). Efektivní je v dnešní době kombinovat oba typy ochranných filtrů v jednom přípravku.

Často kladenou otázkou je, jak vysoký faktor zvolit. Je to nejtěžší disciplína při výběru přípravku. Obecně platí, že čím citlivější a světlejší pokožka, tím vyšší faktor je nutné použít. Číselné označení ochranných opalovacích prostředků v rozmezí 6-10 znamená nízkou ochranu, 15-25 střední, 30-50 vysokou. Přípravky označené 50+ jsou vhodné zejména pro děti a osoby s velmi citlivou pokožkou.

Značky:
    VIVACO s.r.o.
    WELEDA

NIVEA SUN mléko po op.Bronze 200ml 86039

NIVEA SUN Mléko po opalování prodlužující opálení zklidní pokožku a dlouhodobě ji hydratuje. Složení obsahuje přírodní rostlinné výtažky, které podporují tvorbu melaninu (in vitro), a tím při pravidelné aplikaci zajistí, že pokožka zůstane déle opálená.

AVENE Spray 50+ enf 200ml-opal. sprej pro děti 50+

Sprej s velmi vysokým ochranným faktorem 50+ pro citlivou dětskou pokožku. Vysoce voděodolný, bez parabenů, hypoalergenní, nekomedogenní, bez parfemace.

VICHY CS mléko Děti SPF50 300ml M4641803

Ochranné mléko pro děti na obličej a tělo SPF50. Velmi vysoká ochrana před UVB + UVA zářením. Mléko obsahuje MEXORYL® XL + MINERÁLY. 300ml, voděodolné.

NIVEA SUN Intenzivní sprej na opal. OF30 200ml

NIVEA SUN Intenzivní sprej na opalování Protect & Bronze zajistí intenzivnější zhnědnutí pokožky a spolehlivou ochranu před slunečními paprsky. S ochranným faktorem OF30.

SUN Bronz OPALOVACÍ MÁSLO OF6 s argan.olejem 200ml

Promašťující opalovací máslo s vzácným bio-arganovým olejem a betakarotenem pro intenzivní, rychlé a dlouhotrvající opálení.

VICHY CS Auto bronzant mléko 100ml M8071904

Hydratační samoopalovací mléko na obličej a tělo, které je určeno pro zvýraznění a rozjasnění opáleného vzhledu pleti. Kncentrace DHA zajišťuje přirozeně opálený zhled pleti za 1 hodinu od aplikace.

NIVEA SUN hydr.ml.opal.OF50 200ml 85666

NIVEA SUN Hydratační mléko na opalování poskytuje okamžitou ochranu před spálením a předčasným stárnutím vlivem slunečního záření. Snižuje riziko vzniku slunečních alergií a je voděodolné.

NIVEA SUN hydr.ml.opal.OF30 200ml 85581

Linola Sun Lotion SPF50 100ml

Linola Sun Lotion chrání citlivou pokožku proti slunečnímu záření ihned po aplikaci. Obsahuje vyvážené a vysoce účinné UVA/UVB filtry (SPF 50). Je vhodný i pro miminka, malé děti a osoby s atopickým ekzémem. Bez barviv a konzervantů.

Aloe vera 97% chladivý gel po opalování 250ml

Chladivý gel aloe vera pro ošetření sluncem spálené a podrážděné pokožky. Obsahuje velmi vysokou koncentraci extraktu Aloe vera. Aloe gel působí blahodárně na podrážděnou a zarudlou pokožku vlivem nadměrného slunění nebo spálenou pokožku.

Aloe Vera 97% chladivý gel po opalování 500ml

Kozí mléko po opal.Vivapharm s mléč.proteiny.400ml

Kozí tělové mléko po opalování s chladivým jogurtem a zklidňujícím Panthenolem. Zklidňující tělové mléko s chladivým efektem mléčných proteinů a panthenolu pro rychlou hydrataci a účinnou regeneraci odrážděné a zarudlé pokožky po slunění či po koupeli.

MedPharma Panthenol 10% Sens.těl.ml.200+30mlZDARMA

MedPharma Panthenol 10% Sensitive tělové mléko obsahuje vysoký obsah panthenolu, aloe vera, přírodní oleje a vitamíny pro max. zklidnění, intenzivní hydrataci a podporu regenerace pokožky podrážděné slunečním zářením, koupáním, suchem, větrem či mrazem.

MedPharma Panthenol 10% Sensit.chladivý sprej150ml

MedPharma Panthenol 10% Sensitive chladivý sprej s vysokým obsahem panthenolu, aloe vera, komplexem vitamínů A,C,E a ureou byl vyvinut pro zklidnění, hydrataci a podporu regenerace pokožky podrážděné slunečním zářením, koupáním, suchem, větrem či mrazem.

AVENE Sluneční Anti-age SPF50+ 50ml

AVENE Sluneční Anti-Age SPF50+. Velmi vysoká ochrana. Na citlivou kůži. Voděodolný, dry touch. Hypoalergenní. Nekomedogenní. Bez parfemace.

ALT-Panthenol těl.ml.Rakytník 9%

Péče po opalování. Určeno k eliminování zarudnutí a snížení tělesné teploty pokožky vystavené slunci. Ošetřuje, regeneruje a hydratuje pokožku. Dobře se roztírá a nelepí. 100% bezpečný: Bez parabenů, PEG a Phenoxyethanolu.

ALT-Panthenol Chl.pěna aloe vera 9%

Péče po opalování a během celého roku. Ošetřuje, regeneruje a hydratuje suchou pokožku vystavenou slunci. Lehká forma pěny je vhodná pro aplikaci na velmi citlivá místa. Snadno se nanáší a dobře se roztírá.

A-DERMA Protect Sprej SPF50+ 200ml

A-DERMA Protect Sprej SPF50+. Velmi vysoká ochrana. Voděodolný. Na křehkou fragilní kůži. S Výtažkem z ovsa Rhealba.

AVENE Minerální fluid SPF50+ 40ml

AVENE Minerální fluid 40ml. Velmi vysoká ochrana. Na citlivou a intoleratní kůži. Bez chemických filtrů. Hypoalergenní, nekomedogenní. Vysoce voděodolný. Bez parfemace.

WELEDA Dětský krém na opalování SPF50 sensit.50ml

Vysoce voděodolný krém na opalování SPF 50 bez parfemace pro děti, vhodný pro citlivou pokožku. Poskytuje spolehlivou ochranu proti UVA a UVB paprskům ihned po aplikaci. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic. Vhodné pro vegany.

WELEDA Dětské mléko na opalování SPF30 sens.150ml

Vysoce voděodolné tělové mléko na opalování SPF 30 pro děti. Bez parfemace. Poskytuje spolehlivou ochranu proti UVA a UVB paprskům ihned po aplikaci. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic. Vhodné pro velmi citlivou pokožku. Vhodné pro vegany.